Miniškolička (pro děti 22 měsíců - 3 roky)

25.08.2023 11:30

Miniškolička je určena pro děti od 22 měsíců a probíhá každé úterý a čtvrtek v herně RC Baráček. Na děti se budou těšit naše zkušené lektorky. Začínáme v úterý 12. 9. 2023 od 8:15.

Pro přihlášení je nutné vyplnit přihlášku a zaslat ji na náš email: rcbaracek@gmail.com.

 

Miniškolka je určena dětem od 22 měsíců (po dohodě možno zkusit i dříve) do cca 3 let bez přítomnosti rodičů. V Miniškoličce si děti nejen pohrají, ale také se naučí hravou formou mnoho nového. Lektorky pro ně připravují zábavný vzdělávací program na celé dopoledne. Společně si budou povídat a zpívat, hrát na hudební nástroje, malovat, tvořit, cvičit, dovádět v herně nebo venku na hřišti. Děti jsou vedeny ke vzájemnému respektu a k upevňování hygienických návyků. Pro většinu dětí se jedná o prvotní odloučení od rodičů. Této skutečnosti jsou si naše lektorky vědomy a jsou připraveny pomoci co nejlépe dětem situaci zvládat, ať už pohlazením, vlídným slovem, úsměvem, tak i zajištěním bezpečného prostředí.

Dětem se věnují vždy dvě zkušené „tety“ s pedagogickým nebo zdravotnickým vzděláním. Ve skupině bude max. 10 dětí, abychom zajistili pohodu, bezpečí a individuální přístup k dětem.

Děti s sebou budou potřebovat: svačinu a pití, přezůvky (pevnou obuv, ne pantofle nebo crocsy) a náhradní oblečení pro případ nehody. VŠE prosím řádně označte jménem a předejte lektorkám ráno po příchodu. Nezapomeňte označit i batůžek nebo tašku, ve které věci přinesete. 

Jak bude den v Miniškoličce probíhat?

Po příchodu do budovy zamíříte s dětmi do šatny naproti schodišti. Zde můžete nechat všechny věci na ven, věšák bude označen jménem/značkou vašeho dítěte. Nezapomeňte děti přezout do bačkor. Školička se nachází v 1. patře. Předáte děťátko lektorkám spolu s batůžkem, ve kterém mají děti nachystanou svačinu, pití a náhradní věci. Pokud dítě nosí pleny, přibalte i náhradní plenku a ubrousky. Uhradíte příslušnou částku za služby Miniškoličky lektorkám, které peníze vloží do pokladny. Rozloučíte se s děťátkem a odcházíte. Prosíme, neprodlužujte zbytečně loučení s dětmi. Prostory ve školičce jsou malé a není možné se v místnosti zdržovat. Věřte svým dětem, že odloučení zvládnou (nepohodu z vás vycítí). Lektorky se hned děťátka ujmou a nabídnou mu aktivity, aby mu pobyt ve školičce zpříjemnily a pomohly mu překonat stýskání. I přes veškeré snahy lektorek se může stát, že se nepodaří děťátko utěšit a zaujmout, v tom případě lektroky volají rodičům a pobyt v Miniškoličce je předčasně ukončen bez nároku na vrácení peněz. Vždy záleží na dohodě s rodiči.

Program ve školičce je velmi orientační, vždy záleží na aktuálním nastavení skupinky dětí.

8:15 – 9:00 příchod dětí do herny, volná hra v herně
9:00 – 9:30 pohybové, hudební, výtvarné a jiné vzdělávací aktivity v herně
9:30 – 9:50 svačina
9:50 – 11:20 pobyt venku (za pěkného počasí)
11:20 – 11:45 pohybové, hudební, výtvarné či vzdělávací aktivity v herně
11:45 – 12:15 volná hra v herně, vyzvedávání dětí

Průběh každého společného dopoledne lektorky dokumentují prostřednictvím fotografií a ty pak následně zasílají rodičům do uzavřené skupiny dle domluvy (whatsapp, zaheslované album).

Do Miniškoličky je nutné se předem přihlásit. Abychom zajistili opravdu individuální přístup ke každému dítěti, je kapacita omezena na max. 8 dětí a 2 kvalifikované lektorky. Zde se počítá s místem i pro děti lektorek, pokud lektorky nemají své děti s sebou, lze nabrat max. 10 dětí.

Přihlašování probíhá každý týden přes docházku na sejdemse.net/miniskolickavestec/23113 do naplnění kapacity.

V případě, že je pro Vaše dítě rezervováno místo v Miniškoličce a nemůže se dostavit, prosíme, abyste omlouvali jeho nepřítomnost. Do 16:00 hodin předchozího dne lze změnit docházku v systému, pozdější omluvy pište na email. V případě náhlé nemoci v den Miniškoličky zašlete do 8:00 sms na níže uvedené telefonní číslo. Při pozdějším zrušení rezervace bude účtován 100% storno poplatek. Při neomluvené hodině zaplacené vstupné propadá.

Telefon pro náhlé omluvy: +420 777 129 542

 

  • Lektorky:     Hana Procházková, Tereza Mikolášová, Veronika Halámková

  • Kdy:          ÚTERÝ A ČTVRTEK   8:15 - 12:15, začínáme 12. 9. 2023

  • Věk dětí:     od 22 měsíců do 3 let

  • Cena:         400 Kč za jedno dopoledne při zakoupení permanentky na 10 vstupů nebo jednorázově 450 Kč za celé dopoledne

  • Registrace: rcbaracek@gmail.com

  • Informace: volejte na náš telefon 777 129 542 nebo pište na náš email

 

 Provozní podmínky  Miniškoličky 2023/2024

Přihláška do Miniškoličky 2023/2024

Vyplněnou a podepsanou přihlášku zašlete na náš email: rcbaracek@gmail.com. Originál přineste do Miniškoličky při první návštěvě.