Předporodní příprava s dulou Lenkou

04.05.2021 22:57

V případě zájmu je možné tento kurz obnovit (při maximálním počtu 4 účastníků tak, jak povolují současná opatření), kontaktujte nás!

Sedm večerních setkání s dulou, která můžete navštěvovat i jednotlivě, účast na všech lekcích není nutná. Před začátkem cyklu nabízíme zájemcům ochutnávkový nezávazný seminář, který je zcela zdarma a bez nutnosti navštěvovat celý kurz.

První ochutnávkový seminář se uskutečnil v pondělí 2.11.2020 od 17:30 v herně RC Baráček zdarma.

Provázet Vás bude zkušená dula Lenka, která doprovází maminky k porodu už osm let. Zná zázemí všech pražských a středočeských porodnic, má bohaté zkušenosti s kurzy předporodní přípravy i s průběhem porodu. Sama je maminkou tří dětí a úžasným empatickým člověkem.

  • Lektorka:            Lenka Trešlová, lektorka kurzů předporodní přípravy mj. také v Aperio; www.dulalenka.cz
  • Kdy a kde:        každé pondělí 17:30 - 19:30  v herně RC Baráček
  • Zahájení:          2.11.2020
  • Cena:                2000 Kč/ celý kurz (7 setkání), nebo 300 Kč/1 večer        ÚVODNÍ OCHUTNÁVKOVÝ SEMINÁŘ DNE 2.11.2020. JE ZCELA ZDARMA!
  • Registrace:        rcbaracek@gmail.com

Cíl kurzu: více sebevědomí k porodu porozuměním porodnímu procesu, víra v ženskou energii (každá ji má v sobě, jen ji najít), u porodu není třeba dělat něco konkrétního, nejdůležitější je poslouchat své tělo a následovat, co se děje a nebránit se porodním vlnám.

Ve dvou hodinách vždy probereme následující témata, a to včetně cca 30min. uvolňovacích cviků/pozic pro snažší porod. Závěrečná lekce „Bříško“ je určená také tatínkům. Abychom vám zajistili soukromí a individuální přístup, bude kurz otevřen jen pro malý počet maminek (2-4).

„Při porodu se nerodí jen miminko, ale také jeho máma."

1. večer TĚHOTNÁ    

těho-poradna a vyšetření v těhotenství; strava těhotné ženy a doporučení před porodem; běžné potíže v těhotenství

2. večer POROD     

hormony při porodu; co přirozenému porodu pomáhá, co škodí; jak to chodí v porodnici

3. večer OTEVÍRÁNÍ    

I.doba porodní; co pomáhá ženám v otevírací fázi? úlevové polohy, dýchání

4. večer TLAČENÍ       

jak probíhá II.doba porodní; jak si poradit s tlačícími kontrakcemi? dýchání, polohy na vytlačení miminka

5. večer PO PORODU   

miminko v kontaktu kůže na kůži s maminkou; co se děje po porodu na sále; základní info o kojení

6. večer MIMINKO        

co vlastně novorozenec potřebuje? manipulace s miminkem; 6N aneb 6 týdnů po porodu

7. večer BŘÍŠKO – s partnery  

Spinning babies; jak v bříšku vaše miminko je? jak se hýbat, sedět, odpočívat, aby miminko mělo dost místa pro snažší porod?

 

Pavla (účastnice prvního kurzu 12/2019 - 2/2020):

   " Kurz předporodní přípravy s dulou Lenkou jsem si vybrala, protože jsem již Lenku znala jako lektorku cvičení s miminky, kde na mě působila velice příjemně, a už i tam jsme občas narazily na nějkou zkušenost z její praxe. I přesto, že budu rodit potřetí, jsem se na kurzu dozvěděla spoustu užitečných informací a nových poznatků, v nějakých věcech jsem se ujistila, v jiných zase zjistila, že mohu udělat něco lépe či zkusit něco nového. Lenka má zkušenosti z několika porodnic v Praze a je zajímavé slyšet zkušenosti i z praxe. Kurzy mají příjemnou atmosféru a myslím, že jsou přínosné nejen pro prvorodičky. Porod může nakonec být jiný, než si člověk představuje, ale po absolvování kurzu má žena alespoň příjemný pocit a vědomí, že pro svůj lepší porod něco udělala a případné obavy z porodu se tím zmírní. Výhodou je, že se na Lenku dá obrátit i po porodu, např. s kojením."

 

Zpět